Servis İş Emri

Esn oto servis programında servise gelen araçlara müşteri ve araç kartı açıldıktan sonra servis iş emri oluşturabilirsiniz. Servis iş emri içerisinde plaka, aracı getiren araca ait yapılacak işlemler girilebilmektedir. Araç iş emri ekranı içerisine şirketinize ait servis formu tanımlanabilmektedir. Böylece kaydı oluşturulan iş emri servis formu olarak oluşturulabilmektedir. Servis formu yazıcıdan çıktı alınabilir, email olarak müşteriye gönderilebilmektedir.

Servis iş emri içerisine serviste yapılan işlemler girilebilmektedir. Yapılan işlemin saati işlemi yapan usta, serviste kullanılan malzemeler iş emri formuna girilebilir çıktı alındığında görüntülenebilmektedir.

Servise Ait Resimleri Kaydedin

Servise gelen araçlara ait kaza resimleri servis iş emrine eklenebilmektedir. Sınırsız şekilde resim veya video iş emrine eklenebilmektedir. Daha sonra araçlara yapılan geçmiş işlemler görüntülenebilir, araç resimleri görüntülenebilmektedir.

  • İş emri açıldığı anda araç sahibine sms veya email gönderilebilmektedir. Sms veya email gönderimi özel istek dahilinde olup sonradan sisteme entegre edilebilmektedir.
  • Müşterilerinize vereceğiniz portal sayesinde müşterilerinizin araçlara yapılan işlemleri takip etmesini, araç geçmiş işlemlerini görüntülemesini sağlayabilirsiniz.
esn oto servis programı mobil oto servis programı
İş Emrini Faturalaştırın

İş emri bitirildikten sonra faturaya dönüştürülebilmektedir. Faturaya geçiş işlemi ilgili iş emri üzerinden sayfadan çıkmadan yapılabilmektedir. Faturaya geçişi yapılan iş emrine ait tahsilat yapılarak hesap bakiyesi kapatılabilmektedir.

Araç Geçmişini Görüntüleyin

Servise gelen araca iş emri açıldığı anda, daha önce servisinizde işlem görüp görmediğini kontrol edebilirsiniz. Servis iş emri üzerinde bulunan geçmiş servisler simgesine tıklayıp aracın daha önce kaç kez geldiğini, hangi işlemlerin kim tarafından yapıldığı hangi yedek parçaların kullanıldığını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.

Servisinizde açık olan iş emirlerini, sonuçlandırılan iş emirlerini görüntüleyebilirsiniz. Girilen tüm iş emirlerine göre raporlar alabilirsiniz. Girilen bilgilere göre performans analizi gerçekleştirebilir, hangi ustanın ne kadar işlem yaptığını analiz edebilirsiniz. Girilen verilerin doğruluğu önemlidir. Doğru veri girildiği sürece detaylı raporlar alabilir, servisinizi rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Esn oto servis programı web tabanlı online çalışan oto servis programıdır. Böylelikle internet olan her ortamda programınıza bağlanıp çalışabilirsiniz. Ek server maliyeti gerektirmez. Program kurulumu olmadan web tarayıcı üzerinden kullanılabilir.

  • Firmanıza ait olan iş emri formu sisteme eklenebilmektedir. Kullanmış olduğunuz kağıt formları tasarımı yapıldıktan sonra tamamen dijital ortama aktarıp program içerisinde kullanılabilir hale getiriyoruz.

  • Oto servis programımız e-fatura uyumludur. Veriban Aş. firması ile entegratör olarak çalışılmaktadır. Gerekli başvurular yapılıp kullanıcı adı ve şifre alındıktan sonra e-fatura ve e-arşiv faturaları farklı bir platform kullanılmasına gerek kalmadan Esn oto servis programı üzerinden gönderilebilmektedir.

  • Esn oto servis programını dilerseniz Esn Mobil uygulaması ile birlikte kullanabilirsiniz. Gelen araçlara iş emri açabilir, araç geçmişi görebilir, kesilen faturaları takip edebilirsiniz. Ios ve Android uyumlu olan Esn Mobil uygulamasını Esn Web ile birlikte kullanabilirsiniz.

  • Esn oto servis programı şirket bazlı özelleştirilebilmektedir. Ekran dizaynı ve liste dizaynı özellikleri sayesinde ekranda ve listelerde görmek istediğiniz alanları talep edebilirsiniz.

service-section-shape
service-section-shape