Muhasebe

Esn oto servis programı içerisinde muhasebe ve finans yönetimi sayesinde finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fatura, irsaliye, cari hareketler, kasa ve banka takibi, çek ve senet işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Talep eden müşteriler e-fatura ve e-arşiv gönderimini Esn oto servis programı üzerinden yapabilmektedirler.

Muhasebe işlemlerinin başında gelir gider takibi, borç alacak raporlaması, vadesi geçmiş alacakların takibi gelmektedir. Girilen faturalar ve ödemelere göre oluşan borç alacak takibi rahatlıkla Esn oto servis programı üzerinden alınabilmektedir.

Gelir Gider Takibi

Ürün aldığınız tedarikçilerinizi, çalışmış olduğunuz müşterilerinizi cari kart olarak oto servis programı içerisinde tanımlayabilirsiniz. Cari kart içerisinde adres, iletişim bilgileri, vergi daire ve numarası bilgileri girilebilmektedir. e-fatura sorgulaması yapabilir ve cari kartınızın e-fatura kullanıcısı olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz. Sonrasında tedarikçilerden aldığınız faturaları girebilir, müşterilerinize kesmiş olduğunu faturaları işleyebilir böylelikle gelir gider, kar zarar analizi yapabilirsiniz.

  • Fatura analizi raporu ile aylık olarak kesilen faturaları, alınan faturaları ve aradaki farkı görebilir, kdv analizi yapabilir, kar zararınızı görebilirsiniz.
  • Vadesi geçmiş alacaklarınızı takip edebilirsiniz. Faturalarda gireceğiniz vade ile günü geçmiş alacaklarınızı raporlayabilirsiniz.
esn oto servis programı mobil oto servis programı
Banka ve Çek İşlemleri

Oto servis programı içinde banka kartları oluşturabilir, bankalara gelen ve giden ödemeleri girebilirsiniz. Banka bakiyesi ve banka esktre raporlarını alabilirsiniz. Çek işlemlerinde alınan ve verilen çekler girilebilmektedir. Girilen çeklerin vadesi geldiğinde oto servis programı girişinde hatırlatma yapılabilmektedir. Senet işlemleride aynı şekilde çek işlemleri gibi girilebilmektedir.

Günlük Kasa İşlemleri

Kasa kartları oluşturabilir ve günlük kasa işlemlerini kayıt altına alabilirsiniz. Kasaya giren ve kasadan çıkan işlemleri girebilirsiniz.

e-Fatura ve e-İrsaliye

e-Fatura ve e-İrsaliye işlemleri yapılabilmektedir. Cari kart kaydedilirken e-fatura kullanıcı olup olmadığını sorgulayabilir, müşterilerinize kesilecek faturaları e-fatura veya e-arşiv olarak düzenleyebilirsiniz. Bunun yanında e-irsaliye kullanıcısıysanız e-irsaliye gönderimi yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Esn oto servis programı web tabanlı online çalışan oto servis programıdır. Böylelikle internet olan her ortamda programınıza bağlanıp çalışabilirsiniz. Ek server maliyeti gerektirmez. Program kurulumu olmadan web tarayıcı üzerinden kullanılabilir.

  • Firmanıza ait olan iş emri formu sisteme eklenebilmektedir. Kullanmış olduğunuz kağıt formları tasarımı yapıldıktan sonra tamamen dijital ortama aktarıp program içerisinde kullanılabilir hale getiriyoruz.

  • Oto servis programımız e-fatura uyumludur. Veriban Aş. firması ile entegratör olarak çalışılmaktadır. Gerekli başvurular yapılıp kullanıcı adı ve şifre alındıktan sonra e-fatura ve e-arşiv faturaları farklı bir platform kullanılmasına gerek kalmadan Esn oto servis programı üzerinden gönderilebilmektedir.

  • Esn oto servis programını dilerseniz Esn Mobil uygulaması ile birlikte kullanabilirsiniz. Gelen araçlara iş emri açabilir, araç geçmişi görebilir, kesilen faturaları takip edebilirsiniz. Ios ve Android uyumlu olan Esn Mobil uygulamasını Esn Web ile birlikte kullanabilirsiniz.

  • Esn oto servis programı şirket bazlı özelleştirilebilmektedir. Ekran dizaynı ve liste dizaynı özellikleri sayesinde ekranda ve listelerde görmek istediğiniz alanları talep edebilirsiniz.

service-section-shape
service-section-shape