Depo Yönetimi

Oto servis programı içinde depo yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle deponuzda bulunan yedek parça ve sarf malzemeleri stok kartı olarak tanımlayabilirsiniz. Stok kartı içerisine stok kodu, stok adı, birim, alış ve satış fiyatı resim, kritik stok miktarı, marka ve model bilgileri girilebilmektedir. Yedek parça ve sarf malzemelerinin aramasında kullanılan tüm bilgiler stok kartına eksiksiz olarak girilmelidir.

Stok kartları oluşturulduktan sonra stok ve depo sayım işlemi yapılabilmektedir. Depo seçildikten sonra stok kartı seçilerek sayılan miktar girilebilir. Sayılan miktar sayım kabul edildikten sonra stok bakiyesi olarak otomatik giriş yapılmaktadır.

Barkodlu Stok Takibi

Oluşturulan stok kartlarına barkod tanımlayabilir, stok giriş ve çıkışlarını barkodlu yapabilirsiniz. Barkod el terminali ile giriş çıkışlar yapılabilmektedir. Stok kartlarında girilen barkod numarasına barkod yazıcı ile etiket bastırılabilir, barkod etiket dizaynı program içine aktarılabilmektedir.

  • Stok kartlarına depo raf kodu girilebilmektedir. Raflar arası transfer yapılabilir, stok kartı aratılarak hangi rafta kaç adet kaldığı sorgulatılabilmektedir.
  • Serviste en çok kullanılan yedek parça ve sarf malzemelerin raporu alınabilmektedir. Böylece fazla giden ürünler veya hiç kullanılmayan ürünleri analiz edebilirsiniz.
esn oto servis programı mobil oto servis programı
Stok Giriş ve Çıkışları

Dışarıdan aldığınız yedek parça ve sarf malzemeler fatura, irsaliye veya stok fişi olarak sisteme girilebilmektedir. Tedarikçilerinizden gelen faturalar sisteme işlendiğinde stoklarınız otomatik olarak depoya girmiş olacaktır. Aynı şekilde irsaliye girişleride otomatik olarak stok kartına işlenecektir. Stok çıkışları servis fişinde kullanılan malzemeye göre, faturaya girilen ürüne göre otomatik olmaktadır.

Stok Envanter Raporları

Yedek parça veya sarf malzemelere ait alış fiyatları girilebilmektedir. Dilerseniz alış fiyatları otomatik olarak fatura veya irsaliye hareketlerinden çekilebilmektedir. Envanter raporu alındığında alış fiyatları ve stok bakiyesi çekilerek deponuzda olan stoğun tutar olarak miktarını görebilirsiniz.

Serviste en çok kullanılan malzemeler, hiç kullanılmayanlar, depoda uzun süredir bekleyenler marka ve model bazlı stoklar... Kısacası servisinizde depo yönetimine ait tüm detaylar Esn oto servis programında. Deponuzu ve stoklarınızı kısa bir sürede kontrol altına alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Esn oto servis programı web tabanlı online çalışan oto servis programıdır. Böylelikle internet olan her ortamda programınıza bağlanıp çalışabilirsiniz. Ek server maliyeti gerektirmez. Program kurulumu olmadan web tarayıcı üzerinden kullanılabilir.

  • Firmanıza ait olan iş emri formu sisteme eklenebilmektedir. Kullanmış olduğunuz kağıt formları tasarımı yapıldıktan sonra tamamen dijital ortama aktarıp program içerisinde kullanılabilir hale getiriyoruz.

  • Oto servis programımız e-fatura uyumludur. Veriban Aş. firması ile entegratör olarak çalışılmaktadır. Gerekli başvurular yapılıp kullanıcı adı ve şifre alındıktan sonra e-fatura ve e-arşiv faturaları farklı bir platform kullanılmasına gerek kalmadan Esn oto servis programı üzerinden gönderilebilmektedir.

  • Esn oto servis programını dilerseniz Esn Mobil uygulaması ile birlikte kullanabilirsiniz. Gelen araçlara iş emri açabilir, araç geçmişi görebilir, kesilen faturaları takip edebilirsiniz. Ios ve Android uyumlu olan Esn Mobil uygulamasını Esn Web ile birlikte kullanabilirsiniz.

  • Esn oto servis programı şirket bazlı özelleştirilebilmektedir. Ekran dizaynı ve liste dizaynı özellikleri sayesinde ekranda ve listelerde görmek istediğiniz alanları talep edebilirsiniz.

service-section-shape
service-section-shape