Fatura

Esn oto servis programı içerisinde alış, satış, gider ve gelir faturaları girilebilmektedir. Tedarikçilerden alınan faturalar sisteme işlenebilir, alınan ürünlere ait depo hareketi ve cari bakiye otomatik olarak oluşturulabilmektedir. Girilen fatura neticesinde fatura tutarı otomatik olarak cari ekstreye yansıtılmakta ve cari borç bakiye takibi yapılabilmektedir.

Oto servis programı üzerinden e-fatura entegrasyonunu kullanan firmalar kendilerine kesilen e-faturaları gelen e-faturalar üzerinden içeri otomatik olarak alabilmektedir.

Fatura Gönderimi Çok Kolay

Kapatılan iş emri sonrasında servis iş emri tek tuşla fatura haline dönüştürülebilmektedir. Son yıllarda yaygınlaşan e-fatura kullanımı sayesinde faturalar e-fatura olarak Esn oto servis programı üzerinden rahatlıkla gönderilebilmektedir. Gönderilen faturalar Gelir İdaresi Başkanlığı'na iletilmektedir. Fatura yanıtları sorgulanarak gönderilen e-faturaların yanıtlarıda sorgulanabilmektedir.

  • Oto servis programı üzerinden e-arşiv faturası gönderebilmek için e-fatura sistemine geçmiş olmanız gerekmektedir.
  • E-Fatura gönderimi için farklı bir portal kullanmanıza gerek yoktur. Esn oto servis programı içerisinden fatura gönderimlerini ve alımlarını yapabilirsiniz.
esn oto servis programı mobil oto servis programı
Fatura Vade Takibi

Müşteri kartına vade tanımlanabildiği gibi, kesilen faturalara vade bilgisi girilebilmektedir. Girilen vadeye göre müşterinize ait detaylı borç sorgusu yapılabilir, vadesi geçmiş alacaklar raporu tüm detayları ile alınabilmektedir. Vadesi gelen alış ve satış faturaları ayrıca Esn oto servis programına girişte otomatik olarak kullanıcıya hatırlatılmaktadır.

Servis İş Emrini Faturalandırın

Servis iş emirlerinizi tek tuşla faturalandırabileceğinizi belirtmiştik. Servis programı kullanan müşterilerimiz başka bir programa ihtiyaç duymadan iş emrini aynı platformda faturaya dönüştürebilir, borç alacak takibini yapabilir, tahsilatını gerçekleştirebilmektedir.

Girilen alış ve satış faturalarına göre çeşitli raporlar alınabilmektedir. Aylık ciro, kdv raporu, müşteri bazlı ciro, aylık satış rakamları ve daha birçok rapor tüm detayları ile alınabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Esn oto servis programı web tabanlı online çalışan oto servis programıdır. Böylelikle internet olan her ortamda programınıza bağlanıp çalışabilirsiniz. Ek server maliyeti gerektirmez. Program kurulumu olmadan web tarayıcı üzerinden kullanılabilir.

  • Firmanıza ait olan iş emri formu sisteme eklenebilmektedir. Kullanmış olduğunuz kağıt formları tasarımı yapıldıktan sonra tamamen dijital ortama aktarıp program içerisinde kullanılabilir hale getiriyoruz.

  • Oto servis programımız e-fatura uyumludur. Veriban Aş. firması ile entegratör olarak çalışılmaktadır. Gerekli başvurular yapılıp kullanıcı adı ve şifre alındıktan sonra e-fatura ve e-arşiv faturaları farklı bir platform kullanılmasına gerek kalmadan Esn oto servis programı üzerinden gönderilebilmektedir.

  • Esn oto servis programını dilerseniz Esn Mobil uygulaması ile birlikte kullanabilirsiniz. Gelen araçlara iş emri açabilir, araç geçmişi görebilir, kesilen faturaları takip edebilirsiniz. Ios ve Android uyumlu olan Esn Mobil uygulamasını Esn Web ile birlikte kullanabilirsiniz.

  • Esn oto servis programı şirket bazlı özelleştirilebilmektedir. Ekran dizaynı ve liste dizaynı özellikleri sayesinde ekranda ve listelerde görmek istediğiniz alanları talep edebilirsiniz.

service-section-shape
service-section-shape